FANDOM


26.-27.3.2010. Koko koulu mukana. (Kyllä, kukaan ei saanut laistaa. Yrittäjiä varmasti oli)

Punainen joukkue:
Arlovskaya, Asazuki, Chitose M., Death the Kid, Demyx, Fey, Fuji S., Furude, Fuuchouin, Frey, Haptism, Hawthorne, Hibari, Hitsugaya, Houjou, Hyuuga, Kuragi, Kuchiki, Laharl, Laurinaitis, Narugami, Noda, Oshitari, Rockbell, Ryuugu, Shihoudani, Shiraishi, Shishido, Sooma Kyou, Takayanagi, Takeuchi, Wanijima, Yuuki, Yuuta

Vihreä joukkue:
Abarai, Aidou, Akutagawa, Clock, Cross, Fujimaru, Harada Risa, Hawatari, Hilbert, Hitachiin H., de Jarjayes, Kikumaru, Kira, Kiryuu Z., Kita, Komatsu, Matt, Mihashi, Mikoto, Morino, Osakabe, Roun, Saïx, Seijuurou, Sooma Hiro, Sooma Y., Souen, Tohno, Tsukasa, Vargas F., Wakaba, Yui, Zoey

Keltainen joukkue:
Abe, Amane, Beilschmidt, Black Star, Gokudera, Harada Riku, Haruka, Hayashida, Hitachiin K., Holystone, Honda K., Kiriyama K., Kishuku, Kooyama, Kuran, Laforet, Makenshi, Mello, Mikage Aki, Mochizuki, Nakamura, Rokudo, Rutherford, Shirogane, Sonozaki, Sooma Kisa, Touya, Vargas L., von Bock, Yoimachi, Yong Soo, Yuizaki, Zexion

Violetti joukkue:
Andou, Aoba, Aoyagi, Axel, Elric A., Evans, Hanamura, Harada M., Honda T., Inoue, Izumi Rio, Jones, Kain, Kida, Kirihara, Liechtenstein, Łukasiewicz, Mikajima, Mizuki, Narumi, Near, Niwa, On Yu, Ootori C., Ootori K., Õsaki, Sooma Hatsuharu, Sooma I., Splot, Vermillion, Williams, Yagami, Yao, Yoko

Vaaleanpunainen joukkue:
Albarn, Amagi, Ayuzawa, Chitose S., Dan, Freddie, Fuji Y., Fujioka, Gavin, Haninozuka, Hiwatari, Kamiyama, Katase, Kiriyama O., Ketchum, Kirisawa, Kurosaki, Lumière, Mikage Aya, Minamoto, Mizushiro, Niou, Okazaki, Ranfan, Sakuraba, Shiki, Shiratori, Suõ, Tasuki, Tezuka, von Karma, Zaizen, Zwingli

Oranssi joukkue:
Akatsuki, Atobe, Chang, Echizen, Elric E., Envy, Galante, Glennorth, Heimdall, Ishida, Ishijima, Kagamine, Kirkland, Kiryuu T., Kudou, Larxene, Maebara, Minami, Miyazawa, Morinozuka, Nogi, Oak, Raven, Sai, Sakaki, Seychelles, Sooma M., Takamachi, Tachibana, Thompson E., Thompson P., Tokugawa, Tooyama, Väinämöinen




Boldatut diskattiin
Joukkeiden välinen pisteytys Suurimmassa osassa lajeja: 6 ekalle pisteitä sarjalla 7/5/4/3/2/1
Turnausmuotoiset lajit, joissa oli kahden henkilön finaali: 7/5 ja semifinalistit 3 pistettä
Turnausmuotoiset lajit, joissa oli kolmen henkilön finaali: 7/5/4 ja semifinalistit 2 pistettä




Kilpailut ja osallistujat

100 m (1. Ryoko, 2. Sakaki, 3. Jacuzzi, 4. Romano, 5. Shishido, 6. Riku)
Punainen: Shishido, Yuuta, Rukia, AlleHalle, Hitsugaya, Kyou-kun
Vihreä: Hikaru, Renji, Oscar, Yuki
Keltainen: Aki, Riku, Gokudera, Romano, Black Star
Violetti: Ootori, Nana, Soul, Tsubasa, Misaki H., Jacuzzi, Kida, Akaya
Pinkki: Omi, Shipon, Tayura, Yuuta Fuji, Misaki A., Tasuki, Ranfan, Dan, Maka
Oranssi: Ed, Kai, Kintaro, Sakaki, Ryoko, Arisa, Seychelles, Mei Chang, Yukino, Chika

Aitajuoksu (1. Tasuki, 2. Daisuke, 3. Yukino, 4. Misaki A., 5. Kai, 6. Chane)
Punainen: Rukia, Kazuki
Vihreä: Hikaru
Keltainen: Chane, Black Star
Violetti: Daisuke, Soul, Misaki H., Jacuzzi
Pinkki: Klavier, Misaki A., Tasuki, Ranfan
Oranssi: Kai, Kintaro, Ryoko, Arisa, Ed, Yukino, Mei Chang

Pituushyppy (1. Misaki A., 2. Momiji, 3. Riku, 4. Misaki H., 5. Ranfan, 6. Kintaro)
Punainen: Satoshi, AlleHalle
Vihreä: Italia, Saïx, Yuuki, Mio
Keltainen: Riku, Black Star
Violetti: Soul, Izumi, Misaki H., Puola
Pinkki: Ranfan, Maka, Misaki A.
Oranssi: Kai, Keiichi, Kintaro, Momiji, Ryoko, Arisa, Envy

Korkeushyppy (1. Kintaro, 2. Ranfan, 3. Kikumaru, 4. Puola, 5. Riku, 6. Kai)
Punainen: Shiraishi
Vihreä: Kikumaru
Keltainen: Riku, Black Star
Violetti: Ootori, Soul, Yosuke, Misaki H., Puola
Pinkki: Ranfan, Maka, Misaki A.
Oranssi: Kai, Keiichi, Kintaro, Sakaki, Arisa, Envy

Keihäänheitto (1. Tamahome, 2. Kanone, 3. Gokudera, 4. Saïx, 5. Domon, 6. Envy)
Punainen: Narugami, Laharl
Vihreä: Kanone, Saïx, Takuto
Keltainen: Gokudera, Tamahome, Black Star
Violetti: Yosuke
Pinkki: Freddie, Maka
Oranssi: Kintaro, Domon, Envy

Moukarinheitto (1. Laharl, 2. Black Star, 3. Fuuko, 4. Narugami, 5. Kamiyama, 6. Kiriyama)
Punainen: Narugami, Laharl
Vihreä:
Keltainen: Gokudera, Kiriyama, Black Star
Violetti:
Pinkki: Kamiyama, Fuuko, Freddie
Oranssi: Kintaro

Kuulantyöntö (1. Shin, 2. Domon, 3. Black Star, 4. Kintaro, 5. Laharl, 6. Gokudera)
Punainen: Laharl
Vihreä: Shin
Keltainen: Gokudera, Black Star
Violetti:
Pinkki: Freddie
Oranssi: Kintaro, Domon

Kiekonheitto (1. Axel, 2. Gokudera, 3. Kintaro, 4. Fuuko, 5. Kiriyama, 6. Freddie)
Punainen: Laharl
Vihreä:
Keltainen: Gokudera, Kiriyama, Black Star
Violetti: Axel
Pinkki: Fuuko, Freddie
Oranssi: Kintaro

Seiväshyppy (1. Yuuki, 2. Maka, 3. Kikumaru, 4. Keiichi, 5. Riku, 6. Kyo)
Punainen: Shiraishi, Kyo
Vihreä: Kikumaru, Takuto, Yuuki
Keltainen: Riku, Black Star
Violetti: Amerikka, Soul
Pinkki: Ranfan, Maka
Oranssi: Keiichi, Kintaro, Sakaki, Arisa, Envy

Miekkailu (1. Oscar, 2. Raven, 3. Ichigo, semifinaali: Rukia, Hitsugaya, Kiriyama)
Punainen: Narugami, Belarus, Rukia, Hitsugaya
Vihreä: Kanone, Renji, Oscar
Keltainen: Eyes, Japani, Black Star, Preussi, Kiriyama
Violetti: Akaya, Ling
Pinkki: Ichigo, Tasuki, Ranfan
Oranssi: Ed, Raven, Ishida, Mei Chang, Chika

Round 1:Kirihara vs. Oscar, Ranfan vs. Narugami, Rukia vs. Chika, Preussi vs. Greed, Mei vs. Ed, Japani vs. Hitsugaya, Belarus vs. Tasuki, Kanone vs. Raven, Renji vs. Black Star, Ichigo vs. Eyes, NPC vs. Kiriyama, NPC vs. Ishida
Round 2: Oscar vs. Ranfan, Rukia vs. Greed, Ed vs. Hitsugaya, Belarus vs. Raven, Renji vs. Ichigo, Kiriyama vs. Ishida
Round 3: Oscar vs. Rukia, Hitsugaya vs. Raven, Ichigo vs. Kiriyama
Round 4: Oscar vs. Raven vs. Ichigo

Tarkkuusammunta (1. Allelujah, 2. Kanone, 3. Kai, 4. Sveitsi, 5. Shito, 6. Zoey)
Punainen: Death the Kid, AlleHalle
Vihreä: Zero, Kanone, Matt, Zoey, Oscar
Keltainen: Mello, Gokudera, Naoto, Kiriyama, Black Star, Preussi
Violetti: Kida
Pinkki: Sveitsi
Oranssi: Kai, Ishida, Patty, Envy, Shito, Liz, Suomi

Jousiammunta (1. Ishida, 2. Izumi, 3. Gokudera, 4. Tasuki, 5. Tezuka, 6. Rokudo Mukuro)
Punainen: Shiraishi
Vihreä:
Keltainen: Eyes, Haruka, Rokudo Mukuro, Kaname, Gokudera, Tamahome, Kiriyama, Black Star
Violetti: Ootori, Akatsuki, Izumi
Pinkki: Tezuka, Tasuki, Hiwatari
Oranssi: Kintaro, Heimdall, Ishida, Mori

Painonnosto (1. Shin, 2. Domon, 3. Kintaro, 4. Black Star, 5. Sakuraba, 6. Envy)
Punainen:
Vihreä: Shin
Keltainen: Hayashida, Black Star
Violetti:
Pinkki: Freddie, Sakuraba
Oranssi: Kintaro, Domon, Envy

Rytminen-/Telinevoimistelu (1. Rima, 2. Yukino, 3. Kikumaru, 4. Mitsuki, 5. Yukiko, 6. Yuuki)
Punainen: Miaka, Nodame
Vihreä: Michiru, Kikumaru, Yuuki, Hachi
Keltainen: Rima, Mitsuki
Violetti: Orihime, Misaki H.
Pinkki: Yukiko, Maka
Oranssi: Kintaro, Yukino, Len, Liz

Tanssiminen (1. Klavier&Franziska, 2. Mitsuki, 3. Zaizen, 4. Mitsukuni&Lumière, 5. Len&Seychelles, 6. Shiraishi&Fuji)
Punainen: Shiraishi&Fuji, Miaka
Vihreä: Yuuki
Keltainen: Mitsuki, Aki
Violetti: Akaya
Pinkki: Klavier&Franziska, Zaizen, Aya&Hizumi, Haruhi&Tamaki, Lumière&Mitsukuni
Oranssi: Len&Seychelles, Liz

100 metrin uinti (tyyli vapaa) (1. Mio, 2. Light, 3. Daisuke, 4. Keiichi, 5. Mori, 6. Aya)
Punainen: Shiraishi, Satoshi
Vihreä: Michiru, Ruka, Zoey, Shuro, Yori-chan, Yuki, Mio
Keltainen: Chane, Black Star
Violetti: Light, Daisuke, Kanada
Pinkki: Klavier, Aya, Shipon
Oranssi: Keiichi, Arisa, Sealand, Seychelles, Mori

Tennis kaksinpeli (1. Ryoma, 2. Kintaro, semifinaali: Fuji, Shiraishi
Punainen: Shiraishi, Miyuki, Shishido, Fuji, Kenya
Vihreä:
Keltainen:
Violetti: Light, Mizuki, Akaya
Pinkki: Zaizen, Niou, Chitose, Yuuta Fuji, Dan
Oranssi: Kintaro, Ryoma, Atobe

Round 1: Fuji vs. Zaizen, Kirihara vs. Dan, Yuuta vs. Niou, Kintaro vs. Atobe, Chitose vs. Kenya, Shiraishi vs. Mizuki, Miyuki vs. Shishido, Ryoma vs. Light
Round 2: Fuji vs. Dan , Niou vs. Kintaro, Chitose vs. Shiraishi, Shishido vs. Ryoma
Round 3: Fuji vs. Kintaro, Shiraishi vs. Ryoma
Round 4: Ryoma vs. Kintaro

Tennis nelinpeli (1. Shiraishi&Shishido, 2. Miyuki&Fuji, semifinaali: Kintaro&Ryoma, Tezuka&Yuuta)
Punainen: Shiraishi&Shishido, Miyuki&Fuji
Vihreä: Kikumaru&Jirou
Keltainen:
Violetti: Akaya&Light, Ootori&Mizuki
Pinkki: Chitose&Yuuta Fuji
Oranssi: Ryoma&Kintaro

Round 1: NPC&NPC vs. Kintaro&Ryoma, Ootori&Mizuki vs. Miyuki&Fuji, Shiraishi&Shishido vs. Jirou&Eiji, Tezuka&Yuuta vs. Akaya&Light
Round 2: Kintaro&Ryoma vs. Miyuki&Fuji, Shiraishi&Shishido vs. Tezuka&Yuuta
Round 3: Shiraishi&Shishido vs. Miyuki&Fuji

Keilaaminen (1. Tsubasa, 2. Shiratori, 3. Klavier, 4. Yori-chan, 5. Kida, 6. Natsume)
Punainen: AlleHalle, Natsume, Laharl
Vihreä: Zelman, Yori-chan
Keltainen: Eyes, Kaoru, Black Star, Hayashida
Violetti: Amerikka, Tsubasa, Kida
Pinkki: Klavier, Zaizen, Shin’ichi, Shiratori, Shipon
Oranssi: Kintaro, Gary, Arisa

Polkupyöräily (1. Yosuke, 2. Hatsuharu, 3. Narugami, 4. Arisa, 5. Black Star, 6. Aki)
Punainen: Miyuki, Kousuke, Narugami
Vihreä:
Keltainen: Aki, Black Star
Violetti: Ayumu, Hatsuharu, Yosuke
Pinkki: Maka
Oranssi: Arisa

Ratsastus (1. Preussi, 2. Freddie, 3. Puola, 4. Oscar, 5. Miaka, 6. Oranssien NPC)
Punainen: Miaka
Vihreä: Oscar
Keltainen: Preussi
Violetti: Puola
Pinkki: Freddie
Oranssi:

Maraton (1. Tezuka, 2. Takayanagi, 3. Shin, 4. Soul, 5. Mei Chang, 6. Shiratori)
Punainen: Shishido, Takayanagi, Hitsugaya
Vihreä: Renji, Shin
Keltainen: Riku, Gokudera, Black Star
Violetti: Hatsuharu, Soul, Jacuzzi
Pinkki: Shiratori, AngstYuuta, Misaki A., Tezuka
Oranssi: Ed, Kai, Kintaro, May Chang, Yukino

Viestijuoksu 4x100m (1. Oranssi 1, 2. Violetti, 3. Keltainen, 4. Pinkki, 5. Punainen, 6. Oranssi 2)
Punainen: Shishido & Fuji & Yuuta & Hitsugaya
Vihreä: Renji & Takuto & Oscar & NPC
Keltainen: Riku & Nice & Gokudera & Black Star
Violetti: Rin & Amerikka & Jacuzzi & Akaya
Pinkki: AngstYuuta & Misaki A. & Ranfan & Dan
Oranssi: 1: Sakaki & Ryoko Kai & Yukino, 2: Ed & Kintaro & May Chang & Len

Joukkueuinti 4x100m (1. Pinkki, 2. Oranssi, 3. Vihreä, 4. Keltainen, 5. Punainen, 6. Violetti)
Punainen: Shiraishi & Demyx & Natsume & Fuji
Vihreä: Zoey & Shuro & Mio & NPC
Keltainen: Chane & Black Star & Misa & Kiriyama
Violetti: NPC & NPC & NPC & NPC
Pinkki: Klavier & Aya & Hizumi & Maka
Oranssi: Keiichi & Arisa & Sealand & Seychelles

Köydenveto, 7 hengen joukkue (1. Oranssi, 2. Pinkki, 3. Violetti, 4. Keltainen, 5. Punainen, 6. Vihreä)
Punainen: Kousuke & Narugami & AlleHalle & Natsume & Liettua & NPC & NPC
Vihreä: Kanone & Kikumaru & Takuto & Oscar & NPC & NPC & NPC
Keltainen: Mion & Japani & Chane & Black Star & Kiriyama & NPC & NPC
Violetti: Yosuke & Akaya & Misaki H. & Kida & Tsubasa & Hatsuharu & Amerikka
Pinkki: Kamiyama & Tayura & Sveitsi & Tasuki & Ranfan & Freddie & Maka
Oranssi: Kintaro & Luca & Gary & Domon & Ed & Keiichi & Yukino

Caramel Hunt (1. Tooru, 2. Arisa, 3. Hayashida, 4. Shipon, 5. Yuuki, 6. Miaka)
Punainen: Miyuki, Maya, Satoshi, Rio, Miaka, Hanyuu
Vihreä: Shiki, Risa, Yuuki
Keltainen: Hiyono, Black Star, Koyomi, Hayashida
Violetti: Tooru, Saki
Pinkki: Shiratori, Shipon, Mitsukuni, Hizumi, Maka
Oranssi: Kintaro, Arisa, Seychelles

Ratsupeli (1. Violetti, 2. Punainen, 3. Keltainen, 4. Vihreä, 5. Oranssi, 6. Pinkki)
Punainen: Fuji/Allelujah/Shiraishi/Takayanagi, Rio/Kousuke/Frey/NPC, Rukia/Satoshi/Natsume/NPC, Dahlia/NPC/NPC/NPC, Miyuki/NPC/NPC/NPC
Vihreä: Yuuki/Aidou/Kanone/Kikumaru, Yori-chan/Hikaru/Takuto/Shiki, 3x NPCx4
Keltainen: Misa/Tamahome/Kaoru/Aki, Naoto/Black Star/Mion/NPC, Hiyono/Hayashida/NPC/NPC, 2x NPCx4
Violetti: Akaya/Amerikka/Haru/Izumi, Saki/Kida/Tsubasa/Misaki H., Ritsuka/Daisuke/Yosuke/Soul, 2x NPCx4
Pinkki: Hizumi/Tasuki/Sakuraba/Tamaki, Misaki A./Mitsukuni/Shiratori/Tayura, Lumière/Freddie/Kamiyama/Gorilla, 2x NPCx4
Oranssi: Yukino/Domon/Sakaki/Kai, Sealand/Kintaro/Luca/Arisa, Momiji/Gary/Suomi/Keiichi, 2x NPCx4

Lappupeli (1. Amerikka, 2. Hizumi, 3. Shiki, 4. Asuka, 5. Nana, 6. Rena)
Punainen: Miyuki, Yuuta, Maya, Rena, Frey, Machi, Miaka
Vihreä: Shiki, Risa, Hikaru, Italia, Yuuki
Keltainen: Mion, Hiyono, Mitsuki, Black Star
Violetti: Amerikka, Kozue, Nana, Tooru, Saki
Pinkki: Haruhi, Shipon, Dan, Hizumi, Mitsukuni, Yukiko, Maka
Oranssi: Ed, Kintaro, Luca, Momiji, Asuka, Arisa, Seychelles, Latvia, May Chang, Len

Cheerleading (1. Keltainen, 2. Violetti, 3. Vihreä, 4. Punainen, 5. Pinkki, 6. Oranssi)
Punainen: Miyuki & Maya & Dahlia & Rena & Winry & Rio & Miaka
Vihreä: Risa & Yuuki & Yuiko & Hachi & Meroko
Keltainen: Riku & Mion & Hiyono & Kisa & Mitsuki & Misa & Koyomi
Violetti: Kozue & Tooru & Orihime & Misaki H. & Puola & Saki & Yoko & Liechtenstein
Pinkki: Aya & Franziska & Lumière & Mitsukuni & Maka
Oranssi: Kintaro & Asuka & Arisa & Patty & Seychelles & May Chang & Len & Liz

Taistelulajit (1. Takayanagi, 2. Hibari, 3. Kanone, semifinaali: Mitsukuni, Alle/Halle, Greed)
Punainen: Death the Kid, AlleHalle, Kousuke, Kyou-kun, Takayanagi, Hibari
Vihreä: Kanone, Yuki
Keltainen: Eyes, Rokudo Mukuro, Gokudera, Tamahome, Japani
Violetti: Hatsuharu, Yosuke, GreedLing
Pinkki: Omi, Fuuko, Tayura, Mitsukuni, Maka
Oranssi: Domon, Mei Chang, Mori

Round 1: Rokudo Mukuro vs. Fuuko, Takayanagi vs. Tayura, Maka vs. Domon, Mitsukuni vs. Mei, Tamahome vs. Hatsuharu, Kanone vs. Mori, Eyes vs. Gokudera, Hallelujah vs. Yosuke, Kyo vs. Yuki, Greed vs. Kousuke, Hibari vs. Omi, Kid vs. Japani
Round 2: Fuuko vs. Takayanagi, Domon vs. Mitsukuni, Tamahome vs. Kanone, Eyes vs. Hallelujah, Yuki vs. Greed, Hibari vs. Kid
Round 3: Takayanagi vs. Mitsukuni, Kanone vs. Hallelujah, Greed vs. Hibari
Round 4: Takayanagi vs. Hibari vs. Kanone

Taistelulajit (erikoisvoimasarja) (1. Hitsugaya, 2. Rimudo, 3. Gokudera, semifinaali: Mukuro, Domon, Narugami)
Punainen: Hibari, Hitsugaya, Laharl
Vihreä: Renji, Rimudo
Keltainen: Rokudo Mukuro, Gokudera, Black Star
Violetti: Axel, Misaki H., Greed, Al
Pinkki: Fuuko, Tayura, Ranfan
Oranssi: Ed, Larxene, Domon, Envy

Round 1: Rokudo Mukuro vs. Black Star, Ed vs. Renji, Tayura vs. Al, Gokudera vs. Fuuko, Axel vs. Ranfan, Zelman vs. Hitsugaya, Hibari vs. Domon, Larxene vs. Aidou, Rimudo vs. Laharl, Greed vs. Saix, Misaki vs. Envy, Narugami vs. Omi
Round 2: Rokudo Mukuro vs. Renji, Al vs. Gokudera, Axel vs. Hitsugaya, Domon vs. Larxene, Rimudo vs. Saix, Envy vs. Narugami
Round 3: Rokudo Mukuro vs. Gokudera, Hitsugaya vs. Domon, Rimudo vs. Narugami
Round 4: Hitsugaya vs. Rimudo vs. Gokudera

Voimienkäyttöshow (1. Demyx, 2. Aya/Ceres, 3. Rukia, 4. Ed, 5. Nice, 6. Tasuki)
Punainen: Demyx, Rukia
Vihreä:
Keltainen: Rokudo Mukuro, Zexion, Nice, Chrona
Violetti: Erika
Pinkki: Aya, Tasuki
Oranssi: Ed, May Chang

Speed Eating (1. Miaka, 2. Italia, 3. Ash, 4. Romano, 5. Domon, 6. Kintaro)
Punainen: Maya, Narugami, Miaka, Nodame
Vihreä: Italia
Keltainen: Black Star, Romano
Violetti: Akaya
Pinkki: Ranfan, Ash
Oranssi: Kintaro, Domon, Arisa


JOUKKEIDEN PISTEET 4. sija (jaettu): Vihreä & Violetti joukkue, 104 pistettä
3. sija (jaettu): Punainen & Keltainen joukkue, 113 pistettä
2. sija: Pinkki joukkue, 133 pistettä
1. sija: Oranssi joukkue, 150 pistettä

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ympäri Wikian verkkoa
Hae mainospaikkaa

Satunnainen wiki